Blog > Komentarze do wpisu
Elektrownia Karola Scheiblera
Od targów Film Video Foto 2008 minęło już sporo czasu. Dzisiaj chciałem na chwilkę powrócić do tamtych dni, gdyż wtedy to dzięki firmie Olympus można było dostać się z aparatem w pewne ciekawe miejsca. Dzięki temu powstał już wpis o Fotoplastykonie. Nadeszła pora na Elektrownię Karola Scheiblera, która była głównym punktem wycieczki. Przynajmniej dla mnie. Myślę, że emocje, jakie temu towarzyszyły, trafnie opisał wtedy Yeż.

Elektrownia Karola Scheiblera w Łodzi

Starałem się wtedy robić na dwa aparaty, co jak się później okazało nie do końca było dobrą decyzją. Pisałem w komentarzach do wpisu o Fotoplastykonie, że zdjęć z elektrowni za bardzo nie mam. Coś tam jednak udało się wyłuskać. W każdym bądź razie te zdjęcia są z Nikona. Mniejsza jednak o to jakim aparatem zdjęcia były robione. Miejsce jest niesamowite i warte zobaczenia. Szkoda, że nie każdy może to zobaczyć na własne oczy. Mam nadzieję, że zdjęcia choć trochę oddadzą atmosferę starej elektrowni.
 

Elektrownia Karola Scheiblera w Łodzi

 

Elektrownia Karola Scheiblera w Łodzi


Pozwolę sobie, zdaniem którym Yeż zaczynał swój wpis o tym fascynującym miejscu, zakończyć mój. "Co się odwlecze to nie uciecze" :)

MAPKA


Zobacz też:

EC-1 Łódź - Zegar Energopolis EC-1 Chłodnia Kominowa na terenie Wifamy

poniedziałek, 15 września 2008, snake-eyes

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: batwing, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/09/16 02:03:38
Pierwsze wydaje mi się takie... "niekonsekwentne kolorystycznie" :P Niby czarno-białe, a niby nie - wygląda jak sztucznie pokolorowane. Ostatnie za to jest bombowe :) Gratuluję również podlinkowanych jeżowych zdjęć :D
-
lavinka
2008/09/16 02:12:07
Zazdroszczę. Aż mi się aparat wyrywa z ręki :)
-
Gość: inka, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/09/16 11:55:52
.... rewelacyjne foty :))) przyjemnie się ogląda i... czyta ten blog :)))
-
2008/09/16 13:16:53
To co nie podobało się batwingowi, podoba się mnie.

Ja lubię takie przytłumione barwy z podkreśleniem jednej - kontrasowej, która zwraca uwagę na detal.

Drugie zdjęcie ma cudowną głębię ostrości i przez to niesamowitą perspektywę.

No i ostatnie - deser dla konesera - interesujący industrialny detal.
-
joanjanus
2008/09/16 18:52:41
Maćku, świetne prace, doskonale oddające charakter takich miejsc. Fantastyczna kolorystyka i przednie kadry idealnie nadające się do opublikowania w jakimś wspominkowym albumie. Ktoś powinien się zainteresować takimi pracami, bo mają naprawdę dużą wartość. Powinieneś mieć możliwość jakiegoś szerszego promowania naszego miasta, bo robisz to doskonale. Masz niesamowity potencjał.
-
yez.hodowca
2008/09/16 23:47:27
No dobra. I ja tam byłem i zdjęcia robiłem, a teraz z przyjemnością doczekałem się Twojej "wersji wydarzeń". Dwa pierwsze kadry wyglądają mi bardzo znajomo :-) Podniosłeś aparat do oka niemal w tym samym miejscu co ja, ale wpadłeś jeszcze na pomysł, aby spojrzeć bardziej z ukosa. Punkt dla Ciebie. I od razu drugi, za kolorystykę pierwszego zdjęcia. Ja zmajstrowałem chyba ze trzy wersje swojego, ale efekt i tak miałem gorszy :-) Brawo i oby więcej takich plenerów!
-
sikor-world
2008/09/17 08:57:57
ładnie, ładnie :)
mnie osobiście podobają się zdjęcia 2 i 3.
w 2 force jest świetna perspektywa i kolorystyka
natomiast 3 fotka powala mnie pod względem tematyki pokazanej na obrazku
brawo!
-
Gość: Finito, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/09/17 22:42:45
Jej...na prawde zayebiste zdjecia. A inna sprawa, że nie ujęcie czyni zdjęcie. Trzeba jeszcze wpaść na ciekawą treść.
-
2008/09/18 00:01:51
pierwsze zdjęcie mi również najbardziej sie podoba ze względu na przytłumione kolory i tylko ta plama na suficie :)
-
snake-eyes
2008/09/18 01:30:36
Z mojej strony małe wyjaśnienie :) Specjalnie zostawiłem ten kolor na suficie. Mogłem oczywiście go "wysaturować" z całą resztą i zdjęcie wyglądałoby też dobrze. Stwierdziłem jednak, że zostawię w takiej formie bo wydało mi się, że to trochę "ożywi" zdjęcie, nada mu jakiegoś innego charakteru niż spodziewany no i tym samym będzie się wyróżniać z tłumu "podobnych", gdzie całość jest w jednolitej tonacji.

Dzięki Wam za te niezwykle miłe komentarze :) Dobrze, że udało się coś z tych zdjęć wyciągnąć bo myślałem, że żadne nie będzie nadawało się do pokazania. Szkoda tylko, że spośród wszystkich jakie tam zrobiłem, tylko niewielki procent mogę pokazać. Oby znów się taki plener trafił ;) Do następnych targów jeszcze trochę, ale może jakaś firma znówn postanowi mnie tam zabrać ;D
-
2008/09/24 00:17:32
W ramach dodatkowego wyjaśnienia - ta czerwona plama na suficie jest tam z nie byle powodu - kiedyś w tym miejscu była ściana wspinaczkowa Stratosfera, przeniesiona później do Manufaktury :/ Polecam zdjęcie na stronie ŁKW.

Ode mnie:
Słowem wstępu
Od Kuchni
O mnie
Tapety na pulpit
Poradnik: Długie Czasy
Ja na Flickr (Darckr)


Kontakt ze mną:
maciekymail.com
www.snakeeyes.pl


RSS

Add to Netvibes

Czytają:Łódź - Europejska Stolica Kultury 2016

Grupa Pewnych Osób

Creative Commons