Blog > Komentarze do wpisu
Straż pożarna na Księżym Młynie
Jedna z ikon Księżego Młyna. Budynek dawnej straży pożarnej zakładów Scheiblera jest jednym z najbardziej charakterystycznych w tamtym miejscu. Sam się dziwię, że dopiero teraz gości u mnie na blogu. Pora wreszcie to naprawić i tak właśnie po 2 latach od powstania bloga, przyszedł czas na to czas.

Budynek dawnej straży pożarnej na Księżym Młynie w Łodzi

Oczywiście dziś, budynek nie pełni już swej pierwotnej funkcji. Obecnie znajduje się tam m.in. bank. Jest też jednym z ulubionych miejsc gdzie młode pary przyjeżdżają, aby zrobić sobie zdjęcia w plenerze.

 

Straż pożarna na Księżym Młynie Straż pożarna na Księżym Młynie w Łodzi


Straż ogniową zakładów Scheiblera sfotografowałem po raz kolejny kilka dni temu, podczas spaceru "Photo Walk", który odbywa się w wielu krajach i miastach na świecie. Łodzi oczywiście nie mogło zabraknąć. Popołudniowe, powoli zachodzące słońce ładnie malowało, dlatego nie zdecydowałem się nic tutaj poprawiać.

Straż pożarna na Księżym Młynie w Łodzi

Straż u innych:

- Bolas
- Sikor

 

 

MAPKA

 

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, polecam także:

Manufaktura – Straż Księży Młyn Grembach

niedziela, 26 lipca 2009, snake-eyes

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: Beataaaa, *.toya.net.pl
2009/07/26 10:18:25
Podoba mi sie pierwsze zdjecie. Slonce ladnie ogrzewa cegle, dodatkowo drzewa dodaja uroku. Takiego ujecia strazy jeszcze nie widzialam:)
-
lavinka
2009/07/26 17:15:36
Pomyśleć że wcześniej byłą u mnie na galerii na picasie :) Szkoda,że mi nie bardzo wyszła, bo pod światło wychodzą mi bliki od porysowanej szybki. Niemniej widząc budynek w naturze byłam zachwycona. Aż żałuję,że nie byłam w Łodzi dłużej, nawet nie pisałam bo i tak nie miałam czasu na spotkania towarzyskie.Trzeba się umówić na drugą połowę sierpnia :)
-
bolas
2009/07/27 08:39:35
Pierwsze foto Ci fajnie wyszło. Sprawia wrażenie jakby tam była masa zieleni, a przecież to czerwień dominuję a nie zieleń na codzień ;) Ikona Łodzi.
-
sikor-world
2009/07/27 09:09:41
Zgodzę się z Bolkiem i potwierdzę jego tezę dotyczącą pierwszego zdjęcia.
Jak dla mnie najlepsze z tych co pokazałeś!
-
2009/07/27 10:28:45
Pierwsze też mi się najbardziej podoba, ale na drugim ciekawie pokazałeś fakturę bruku.
Wszystkie zdjęcia skąpane w zachodzącym rdzawym słońcu, co dodaje uroku ceglanym murom :)
-
snake-eyes
2009/08/02 13:35:24
Specjalnie dałem to zdjęcie z zielenią jako pierwsze. Tak samo jak Wy stwierdziłem, że jest w miarę nietypowe. Zwykle właśnie widzi się podobne do tych następnych.

@lavinka: ogólnie nie widzę problemu jeśli chodzi o wspólne plenery :) jak mam tylko czas to chętnie na takie chodzę. Jeśli jednak chodzi i drugą połowę sierpnia to musiałabyś bardziej sprecyzować kiedy, bo po 20-tym pewnie mnie nie będzie w Łodzi przez około tydzień.
-
2009/08/08 21:57:41
No Maćku, nareszcie ten budynek pojawił się u Ciebie! Temat obroniony, świetne foty! Ja kocham cały Księży Młyn, ale ta remiza wywołuje u mnie "dreszcze". Mam chyba ze 200 zdjęć z tego miejsca i to nie koniec. Wiesz co naprzeciwko niedługo skomponuje się z remizą?
Będzie bajka!

Ode mnie:
Słowem wstępu
Od Kuchni
O mnie
Tapety na pulpit
Poradnik: Długie Czasy
Ja na Flickr (Darckr)


Kontakt ze mną:
maciekymail.com
www.snakeeyes.pl


RSS

Add to Netvibes

Czytają:Łódź - Europejska Stolica Kultury 2016

Grupa Pewnych Osób

Creative Commons