Blog > Komentarze do wpisu
Dawna Fabryka Ramischa
Dzisiaj, nie licząc wpisu z pinholem, pierwszy raz oficjalnie Fabryczka ta ląduje na moim blogu. Aż sam się sobie dziwie, że jeszcze nie miała swojego osobnego wpisu. Chyba każdy szanujący się łódzki fotobloger na pewno choć raz ją pokazywał :) Nie ma się zresztą co dziwić, bo choć obecnie miejsce wygląda na totalną ruinę to sama fabryka jest perełką. Co prawda mocno nadszarpniętą przez czas i zakurzoną, ale nie ma wątpliwości co do tego, że jest łódzkim skarbem. Poza tym, mimo ogólnie panującego tam bałaganu, miejsce jest niezwykle fotogeniczne.

Fabryka Ramischa w Łodzi

Najłatwiej trafić tam z Piotrkowskiej (138/140). Wchodząc w "łódzkie China Town" nie można przegapić charakterystycznej wieży ciśnień, która góruje nad całym kompleksem. Kilka lat temu słychać było, że powstaną tutaj biura, hotel oraz powierzchnie pod gastronomię. Wydaje mi się, że miała też być jakaś galeria handlowa. Obiekt miał być znany pod nazwą Orange Castle. Jak do tej pory wyremontowano chyba tylko jeden niewielki budynek (i to kilka ładnych lat temu) a jedyna gastronomia jaka jest to te same budki z chińszczyzną co kiedyś. I choć kilka z nich zniknęło to reszta trzyma się dobrze a fabryka dalej czeka na lepsze czasy. Jak widać kryzys dotarł nawet do Łodzi ;)

Ramisch

Pozostaje trzymać kciuki za to żeby jak najszybciej ktoś uratował ten piękny obiekt od kompletnej ruiny i zapomnienia, jakie dopadło już zbyt wiele starych fabryk w Łodzi.

Kto jeszcze nie był a lubi fotografować, niech zboczy na chwilę z Piotrkowskiej lub Roosevelta a na pewno nie pożałuje.

Dawna fabryka Ramischa w Łodzi

Inne łódzkie blogi pokazujące to miejsce:

Bagdad Północy

Łódź na nowo

Łódź okiem przechodnia

Moje miasto wyśniona kraina

 

MAPKA

 

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, polecam także:

Energopolis Dawne Zakłady Przemysłu Dziewiarskiego Femina w Łodzi Polmos Łódź Fabryka z ulicy Tymienieckiego w Łodzi

 

środa, 23 lutego 2011, snake-eyes

Polecane wpisy

Komentarze
bolas
2011/02/23 23:41:48
Hehe tak czułem, pojawiły się foty na Flickrze to musiał być i wpis ;)
Fajnie złapane, strasznie szeroko ... miło, że kolejny wpis raptem po 2 tygodniach, a nie po kwartale ;P
-
Gość: GreenCat, *.loza-a5.pl
2011/03/23 10:06:10
Chłopaki, no co jest z Wami. Dlaczego tak rzadko dodajecie wpisy?? Wasza fotografia (Łódzkich fotoblogerów) stanowi dla mnie wzorzec, a już zwłaszcza Twoja Maćku, a jak nic nie dodajecie to i ja nie mam motywacji.
-
monika.kielbowicz
2011/06/27 21:49:29
Kocham takie klimaty. Niestety, muszę z przykrością stwierdzić, że niewielu ludzi to rozumie. Ostatnio porobiłam fotki w warszawskim Norblinie, w którym po prostu się zakochałam. Nawiasem mówiąc są na moim blogu, ale w przeciwieństwie do kolorowej przyrody, nie wzbudzają wiekszego zainteresowania. Stare rury, maszyny pokryte rdzą, cegły, piece, itp. Dla mnie to poezja form i slad przeszłych wieków. Wybieram sie niedługo do Łodzi i chętnie odwiedziłabym zaprezentowane przez Ciebie miejsce, ale nie wiem, czy jest tam wstęp i czy mnie przepędza jacyś prywatni własciciele. Byłabym wdzięczna za odpowiedź i także za podpowiedź, co jeszcze mogłabym ciekawego w Łodzi zobaczyć.
Pozdrawiam bardzo serdecznie, Monika Kiełbowicz :)
-
snake-eyes
2011/06/30 22:02:43
Witam,

Tutaj możesz raczej spokojnie sobie pocykać. Teren łatwo dostępny. Wystarczy z ul. Piotrkowskiej przejśc przez (ochydne swoją droga) China Town i znajdziesz sie między tymi murami. Nie jest to duzy teren, raczej mniejsza fabryczka, ale spokojnie kilka ciekawych kadrów mozna z niej wykrzesać :) Powodzenia i pozdrawiam również!
Maciek
-
Gość: mentalvox, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2013/03/10 20:38:57
Klimatyczne. Widać czułe oko fotografa. Jest na co popatrzeć. I do czego wracać też :) Pozdrawiam.
-
Gość: , *.ericpol.com
2013/10/01 16:54:31
Czy można jakoś kupić kilka zdjęc. Próbowałam się kosntaktować przez maila.. brak odpowiedz.

Ode mnie:
Słowem wstępu
Od Kuchni
O mnie
Tapety na pulpit
Poradnik: Długie Czasy
Ja na Flickr (Darckr)


Kontakt ze mną:
maciekymail.com
www.snakeeyes.pl


RSS

Add to Netvibes

Czytają:Łódź - Europejska Stolica Kultury 2016

Grupa Pewnych Osób

Creative Commons