Blog > Komentarze do wpisu
Elektrownia Scheiblera
Tak sobie dzisiaj siedzę, nie za bardzo mam co robić i wpadłem na pomysł, że coś wreszcie dzisiaj wrzucę. Dawno temu udało mi się dostać do secesyjnej Elektrowni Karola Scheiblera podczas targów Film Video Foto 2008. Drugi raz wszedłem całkiem niedawno podczas Fotodeja organizowanego przez Moje Miasto Łódź na początku grudnia 2010 roku.
Wypstrykałem tam półtorej rolki średnioformatowym Rolleicordem po czym migawka mi się zacięła. Najprawdopodobniej zamarzł smar bo było wtedy bardzo zimno.
W każdym razie film z tamtego dnia przeleżał w mojej lodówce 2 miesiące i dopiero kilka dni temu go wywołałem.

Elektrownia Scheiblera

Elektrownia ta to jeden z najciekawszych budynków fabrycznych jaki fotografowałem. Wewnątrz znajdują się nadal stare maszyny, które kiedyś w niej pracowały. Zachowane są, wydaje się, w całkiem niezłym stanie i stanowią wdzięczne obiekty do fotografowania.

AEG

I tyle na dziś :)

Obie fotografie zrobione zostały Rolleicordem III + Xenar 75mm f/3.5 na filmie Ilford HP5+ 400.

Fotki w kolorze z tego sprzętu zostawię na przyszłość :)

MAPKA

 

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, polecam także:

 

Polmos Łódź - klatka schodowa Wnętrze fabryki z Tymienieckiego w Łodzi Elektrociepłownia EC-1 światłem i cieniem Tajemnicza Wielka Kula

niedziela, 13 lutego 2011, snake-eyes

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: lewkonia, *.toya.net.pl
2011/02/13 22:06:13
Oj! Za rzadko coś wrzucasz na swój blog. A szkoda, bo zdjęcia jak zawsze klimatyczne. Na pierwszym ujęciu można zobaczyć duchy z czasów świetności tej elektrowni :)
-
iblox
2011/02/13 22:34:45
Super industrialne fotki:)
-
snake-eyes
2011/02/23 19:49:19
No rzadko niestety. Mało fotografuję miasto po prostu ostatnio, na blogowanie też jakoś czasu brak. Ale co jakis czas coś nowego staram się wrzucić. Przepraszam, że niekiedy trzeba długo na to czekać. I dzięki ponownie za bardzo miłe komentarze :) Pozdrawiam serdecznie!
-
monika.kielbowicz
2011/03/08 12:44:24
Miejsce ekscytujące. Trochę elektrownia, trochę kościół. Mam nadzieję, ze nie zostanie wyburzone w najbliższym czasie. No i naprawdę wciągająca fotka ;)

Ode mnie:
Słowem wstępu
Od Kuchni
O mnie
Tapety na pulpit
Poradnik: Długie Czasy
Ja na Flickr (Darckr)


Kontakt ze mną:
maciekymail.com
www.snakeeyes.pl


RSS

Add to Netvibes

Czytają:Łódź - Europejska Stolica Kultury 2016

Grupa Pewnych Osób

Creative Commons