wtorek, 27 stycznia 2009
Mauzoleum Poznańskiego
Podobno największym grobowcem żydowskim na świecie jest Mauzoleum Leonii i Izraela Poznańskich znajdujące się na łódzkiej nekropolii na Bałutach przy ulicy Brackiej. Nie wiem na ile jest to prawdziwe, ale rzeczywiście monument jest wielki. Umieszczony został na planie koła o promieniu 9,5 metra i ze względu na swoje rozmiary nazywany jest często "ostatnim pałacem Poznańskiego".

Mauzoleum Leonii i Izraela Poznańskich na cmentarzu żydowskim w Łodzi
niedziela, 25 stycznia 2009
Fabryczne mury skąpane w ciemnościach
Na samym początku ulicy Tymienieckiego mieści się XIX-wieczny kompleks fabryczny, w którym Łódź Art Center organizuje swoje festiwale jak np. Łódź Design czy Festiwal Fotografii. Tam widać esencję Łodzi, stare fabryki z niesamowitym klimatem.
Podczas ostatniego LDSIGN bez większego zastanowienia zrobiłem takie dwie fotki. Nie jestem zwolennikiem takiego pstrykania, ale akurat lekko z nieba kropiło, więc na dłużej na zewnątrz nie wychodziłem :)

XIX-wieczny kompleks fabryczny na Tymienieckiego w Łodzi
niedziela, 18 stycznia 2009
Miś Uszatek i Colargol w SE-MA-FORze
Proponuję małą podróż w czasie. Do krainy dzieciństwa. Bo kto nie pamięta takich bajek jak "Przygody Kota Filemona", "Przygód Kilka Wróbla Ćwirka", "Zaczarowany ołówek", "Miś Uszatek" czy "Przygody Misia Colargola"?
Wszystkie zrealizowane przez łódzki SE-MA-FOR. Wytwórnia może się pochwalić także dwoma Oscarami. Za film "Tango" oraz za "Piotruś i wilk". Ten ostatni zrealizowany wspólnie z brytyjskim studiem BreakThru Films.
Czemu w ogóle o tym wspominam? Dlatego, że właśnie organizowana jest wystawa "Droga do Oscara – SE-MA-FOR dzieciom". Wbrew pozorom nie tylko dla dzieci :) Sam zamierzam wybrać się tam ponownie bo naprawdę warto!

Miś Uszatek:

Miś Uszatek
 
1 , 2 , 3

Ode mnie:
Słowem wstępu
Od Kuchni
O mnie
Tapety na pulpit
Poradnik: Długie Czasy
Ja na Flickr (Darckr)


Kontakt ze mną:
maciekymail.com
www.snakeeyes.pl


RSS

Add to Netvibes

Czytają:Łódź - Europejska Stolica Kultury 2016

Grupa Pewnych Osób

Creative Commons