czwartek, 28 stycznia 2010
Kościuszko we mgle
Tego Pana w Łodzi kojarzą chyba wszyscy. Pomnik ten jest jednym z najbardziej charakterystycznych symboli miasta. Ostatnio było dość głośno za sprawą sylwestrowego zasłonięcia, ale już wszystko wróciło do normy.

Kosciuszko we mgle

sobota, 16 stycznia 2010
Pewna klatka schodowa
Jedna z łódzkich klatek schodowych. Gdyby ktoś był zainteresowany zobaczeniem jej na żywo to znaleźć ją można w Kamienicy Scheiblera przy Piotrkowskiej 11. Jak widać Kamienica ciekawa nie tylko na zewnątrz. Dla takich widoków lubię wchodzić w łódzkie bramy i podwórka a warto wspomnieć, że niemal każde kryje coś ciekawego. Dla wyjaśnienia... czemu przy wpisie o Kamienicy pisałem, że zdjęć z klatki schodowej oszczędzę? Otóż są tam dwie klatki schodowe, pisałem wtedy o tej drugiej :)

Klatka schodowa w łodzkiej Kamienicy Scheiblera
sobota, 02 stycznia 2010
Kamienica Edwarda Lungena
Niedawno odnowiono budynek Poczty Głównej. W podobnych kolorach utrzymana jest ponad stuletnia kamienica stojąca przy ul. Andrzeja Struga 2. Ją odnowiono w 2006 roku. Już prawie dwa lata minęły od czasu jak zrobiłem jej te zdjęcia. Na wszystko przychodzi odpowiedni czas i uznałem, że na "czerwoną kamienicę" właśnie nadszedł ;)

Czerwona Kamienica na Struga w Łodzi


Ode mnie:
Słowem wstępu
Od Kuchni
O mnie
Tapety na pulpit
Poradnik: Długie Czasy
Ja na Flickr (Darckr)


Kontakt ze mną:
maciekymail.com
www.snakeeyes.pl


RSS

Add to Netvibes

Czytają:Łódź - Europejska Stolica Kultury 2016

Grupa Pewnych Osób

Creative Commons