środa, 23 lutego 2011
Dawna Fabryka Ramischa
Dzisiaj, nie licząc wpisu z pinholem, pierwszy raz oficjalnie Fabryczka ta ląduje na moim blogu. Aż sam się sobie dziwie, że jeszcze nie miała swojego osobnego wpisu. Chyba każdy szanujący się łódzki fotobloger na pewno choć raz ją pokazywał :) Nie ma się zresztą co dziwić, bo choć obecnie miejsce wygląda na totalną ruinę to sama fabryka jest perełką. Co prawda mocno nadszarpniętą przez czas i zakurzoną, ale nie ma wątpliwości co do tego, że jest łódzkim skarbem. Poza tym, mimo ogólnie panującego tam bałaganu, miejsce jest niezwykle fotogeniczne.

Fabryka Ramischa w Łodzi
niedziela, 13 lutego 2011
Elektrownia Scheiblera
Tak sobie dzisiaj siedzę, nie za bardzo mam co robić i wpadłem na pomysł, że coś wreszcie dzisiaj wrzucę. Dawno temu udało mi się dostać do secesyjnej Elektrowni Karola Scheiblera podczas targów Film Video Foto 2008. Drugi raz wszedłem całkiem niedawno podczas Fotodeja organizowanego przez Moje Miasto Łódź na początku grudnia 2010 roku.
Wypstrykałem tam półtorej rolki średnioformatowym Rolleicordem po czym migawka mi się zacięła. Najprawdopodobniej zamarzł smar bo było wtedy bardzo zimno.
W każdym razie film z tamtego dnia przeleżał w mojej lodówce 2 miesiące i dopiero kilka dni temu go wywołałem.

Elektrownia Scheiblera

Ode mnie:
Słowem wstępu
Od Kuchni
O mnie
Tapety na pulpit
Poradnik: Długie Czasy
Ja na Flickr (Darckr)


Kontakt ze mną:
maciekymail.com
www.snakeeyes.pl


RSS

Add to Netvibes

Czytają:Łódź - Europejska Stolica Kultury 2016

Grupa Pewnych Osób

Creative Commons