środa, 25 listopada 2009
Welcome to Gotham City

Jesienne, mgliste wieczory w mieście gdzie wszystko się może zdarzyć...

Gotham City

Technicznie: Nikon F70 + Nikkor 50mm f/1.8 + Fuji Superia 200 w środku, a wszystko to na statywie ;)

MAPKA

 

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, polecam także:

Kino Gdynia - ul. Tuwima Klub Cabaret na Tuwima w Łodzi

 

18:00, snake-eyes , Inne
Link Komentarze (8) »
piątek, 20 listopada 2009
IKEA i Port Łódź
Już za tydzień, 27 listopada, wielkie otwarcie sklepu IKEA w Łodzi. Będzie ona jednocześnie największa w Polsce. Całe centrum handlowe Port Łódź, gdzie ma znaleźć się ponad 200 sklepów i punktów usługowych ma być ukończone na początku 2010 roku. "Wreszcie!" – powie tak pewnie wielu łodzian, którzy naczekali się ładnych kilka lat żeby mieć możliwość zrobienia zakupów u Szwedów pod domem ;) Sklep mocno się reklamuje. Pewnie większość z Was widziała na plakatach przewrotne hasła "Warszawa za Łodzią" czy "...w Warszawie się nie mieści". Na mieście można zobaczyć też coś takiego. Dzisiaj miałem wolne a pogoda dopisała, więc wybrałem się na rower i specjalnie pojechałem sprawdzić co się tam dzieje na tydzień przed otwarciem.

IKEA i Port Łódź

W zasadzie to dalej jest to wielki plac budowy. I nie mówię, o samym Porcie Łódź, ale i przed IKEA sporo jest jeszcze do zrobienia. Robota musi jednak zostać w najbliższych dniach ukończona, więc robotnicy uwijają się jak w ukropie a ciężki sprzęt warkotem silników co rusz rozrywa powietrze.
piątek, 13 listopada 2009
Fabryczny pod Cerkwią
Pamiętam jak w ostatnim miesiącu mówiło się znów sporo o budynku Dworca Łódź Fabryczna (m.in. tutaj). W związku z planami powstania w tym miejscu tzw. Nowego Centrum Łodzi i przeniesieniem samego dworca pod ziemię, powstało pytanie co zrobić z zabytkowym budynkiem, na który w nowych planach zabrakło miejsca. Łódzka Gazeta Wyborcza pytała: "Kto i jaki ma plan na dworzec Łódź Fabryczna?". A ja mam na to odpowiedź. Oczywiście z lekkim przymrużeniem oka... przenieść dworzec pod Cerkiew św. Aleksandra Newskiego. Nawet wyręczyłem władze Łodzi i sam już to zrobiłem ;)

Dworzec Fabryczny pod Cerkwią Aleksandra Newskiego (podwójna ekspozycja)
 
1 , 2

Ode mnie:
Słowem wstępu
Od Kuchni
O mnie
Tapety na pulpit
Poradnik: Długie Czasy
Ja na Flickr (Darckr)


Kontakt ze mną:
maciekymail.com
www.snakeeyes.pl


RSS

Add to Netvibes

Czytają:Łódź - Europejska Stolica Kultury 2016

Grupa Pewnych Osób

Creative Commons