środa, 17 marca 2010
Ostatnie tchnienie zimy...
...przynajmniej taką mam nadzieję ;) Wszyscy tak czekają już na wiosnę (ze mną włącznie) a tu zima zrobiła psikusa i wróciła jeszcze na kilka dni. I mimo, tego oczekiwania na cieplejsze dni to przyznam, że miło mi się robiło te zdjęcia. Pewnie to dlatego, że miałem świadomość, że to prawdopodobnie ostatnie takie zdjęcia tej zimy. A wcześniej w tym sezonie nie udało mi się takich zrobić. Nawet na blogu przez całą zimę nic ze śniegiem się nie pojawiło, dlatego mam nadzieję, że nie zostanę za bardzo "pojechany" za te zdjęcia ;)

Park na Zdrowiu w śniegu
piątek, 12 marca 2010
Oczekując na wiosnę...
Kilka dni ze słoneczną pogodą, które miały miejsce w ostatnim czasie, skutecznie sprawiły, że coraz mocniej myślę o wiośnie (tak jakbym wcześniej nie dość intensywnie o niej myślał ;)). W zeszłym roku w tym mniej więcej okresie zacząłem testować manualne obiektywy. Pierwszym był Albinar Special 135mm f/2.8, którym popełniłem kilka fajnych wiosennych kadrów i który bardzo sobię chwalę. I tak już czekam na kwiecień jak otworzy się łódzki Ogród Botaniczny, zaświeci słońce i będę mógł zarejestrować jak się przyroda budzi do życia. I mój Albinar na pewno nie zostanie wtedy w domu :)
A tymczasem zostawiam z zeszłorocznymi wiosennymi obrazkami właśnie z Botanika.

Wiosna w łódzkim Ogrodzie Botanicznym
niedziela, 07 marca 2010
Kamienica Zygmunta Dejczmana
Stoi sobie spokojnie w samym centrum Łodzi przy al. Kościuszki 93. Zwana też kamienicą Heimanów. Przeciętny łodzianin widzi ją pewnie co najmniej kilka razy w miesiącu, ale zapewne większość nie za bardzo zwraca na nią uwagę. Warto jednak dokładniej się jej przyjrzeć gdyż budynek jest jednym z najdoskonalszych przykładów secesji w Polsce. Poczytać więcej można na Wikipedii.

Kamienica Zygmunta Dejczmana w Łodzi


Ode mnie:
Słowem wstępu
Od Kuchni
O mnie
Tapety na pulpit
Poradnik: Długie Czasy
Ja na Flickr (Darckr)


Kontakt ze mną:
maciekymail.com
www.snakeeyes.pl


RSS

Add to Netvibes

Czytają:Łódź - Europejska Stolica Kultury 2016

Grupa Pewnych Osób

Creative Commons