środa, 30 kwietnia 2008
Kościół Garnizonowy św. Jerzego
Ten rzymskokatolicki kościół wyróżnia się spośród innych tego typu nietypową architekturą. Swoje charakterystyczne kształty zawdzięcza pierwotnemu przeznaczeniu. Budowla postała w 1896 roku jako cerkiew, którą ufundowali łódzcy fabrykanci a po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, została zmieniona w kościół rzymskokatolicki. Świątynia, prócz miejsca modlitwy, pełniła także rolę ujeżdżalni koni.

Kościół Garnizonowy św Jerzego

sobota, 26 kwietnia 2008
Wiosna w Parku Źródliska
Teraz właśnie jest czas, kiedy Matka Natura, po miesiącach w letargu, budzi wszystko do życia. Wiele drzew obrosło już liśćmi, a nieliczne, które jeszcze tego nie zrobiły, niebawem także się zazielenią. Niewiarygodne, że w zasadzie jeszcze 2 tygodnie temu żadnych liści nie było. Park Źródliska zimową porą pokazałem już kiedyś. Pora na wiosenną scenerię:

Park Źródliska w Łodzi

piątek, 25 kwietnia 2008
Piotrkowska / Piłsudskiego
Jedno z najważniejszych skrzyżowań w Łodzi. W samym centrum miasta i do tego można zobaczyć mural, który coraz częściej zasłonięty jest przez wielkie reklamy. A pod nim rządek szpecących centrum bud, z którymi władze nie potrafią nic zrobić. Widoczna jest nawet ta, pod którą zorganizowana była akcja „Psu na budę”. Niestety, minęło prawie 5 miesięcy, a buda nie tylko nie zniknęła, ale wręcz zaczyna swoją działalność…

Piotrkowska - Piłsudskiego w Łodzi


MAPKA

Zobacz też:

Orion Centrum Łodzi BUŁa
 
1 , 2 , 3

Ode mnie:
Słowem wstępu
Od Kuchni
O mnie
Tapety na pulpit
Poradnik: Długie Czasy
Ja na Flickr (Darckr)


Kontakt ze mną:
maciekymail.com
www.snakeeyes.pl


RSS

Add to Netvibes

Czytają:Łódź - Europejska Stolica Kultury 2016

Grupa Pewnych Osób

Creative Commons