poniedziałek, 29 czerwca 2009
Wnętrze Synagogi Reicherów
Synagoga Reicherów znajduje się w oficynie kamienicy przy ulicy Rewolucji 1905 roku nr 28. Nie jest łatwo ją dostrzec, bo samo wejście w podwórko nie wystarczy. Na jego końcu znajduje się kolejna brama, która prowadzi do następnego podwórka i dopiero tam za rogiem znajdziemy ten niewielkich rozmiarów budynek. Synagogę i tak o wiele łatwiej znaleźć niż wejść do środka i zobaczyć jej wnętrze. Dlatego wszystkim, którzy nie mieli okazji widzieć, chciałem pokazać, choć kawałek od tej strony.

Synagoga Reicherów w Łodzi
niedziela, 21 czerwca 2009
Porsche na Moniuszki

A niech mnie... po raz kolejny będzie nawiązanie do innego bloga :) Tym razem do dzisiejszego wpisu Yeża. Też będzie "samochodowo". Taki wpis na szybko, stworzony na potrzebę chwili ;) Ja co prawda nie miałem takiego komercyjnego zlecenia jak Mariusz. Czarne Porsche, upchane gdzieś między zwykłe czterokołowce, na jednej z piękniejszych architektonicznie ulic Łodzi - Moniuszki, zwyczajnie przyciągnęło moją uwagę. Na tyle skutecznie, że stwierdziłem, że warto na nie poświęcić jedną klatkę filmu.

Porsche na Moniuszki w Łodzi

Sprzętowo:
Nikon N70 + Nikkor 50mm f/1.8, Fuji Reala 100
Zmieniłem na B&W. Bardziej mi tutaj pasuje.

Tak przy okazji... ma ktoś może jakieś informacje, gdzie można obecnie kupić negatywy Fuji Reala? Nigdzie ostatnio nie można ich dostać. Chodzi mi oczywiście o mały obrazek, bo do średniego formatu jeszcze można znaleźć.

MAPKA

 

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, polecam także:

Ford Mustang nowej generacji w Manufakturze Pędząc przez miasto Grand Prix Łodzi 2009

23:48, snake-eyes , Inne
Link Komentarze (9) »
wtorek, 16 czerwca 2009
Zdroje
Stanęły w Dzień Dziecka w czterech miejscach przy naszym reprezentacyjnym deptaku. Akurat chodziłem tego dnia po okolicznych bramach, więc niedługo po odsłonięciu, które miało miejsce w południe, cyknąłem też zdroje. Ostatnio wszystkie pokazał Przemek, więc nie będę powielał i wszystkich tutaj nie będzie. Chciałem tylko swobodnie nawiązać wpisem o tej samej tematyce.

Detal zdroju z pasażu Schillera w Łodzi
 
1 , 2

Ode mnie:
Słowem wstępu
Od Kuchni
O mnie
Tapety na pulpit
Poradnik: Długie Czasy
Ja na Flickr (Darckr)


Kontakt ze mną:
maciekymail.com
www.snakeeyes.pl


RSS

Add to Netvibes

Czytają:Łódź - Europejska Stolica Kultury 2016

Grupa Pewnych Osób

Creative Commons