wtorek, 29 lipca 2008
Kościół św. Franciszka z Asyżu
Świątynia przy ul. Franciszkańskiej 27, mimo, że położona bardzo blisko centrum miasta, ukrywa się między drzewami i nie szczególnie rzuca się w oczy. Tak przynajmniej mi się wydaje, bo przejeżdżając tamtędy jakoś nigdy nie zwracałem na nią uwagi. Nie znaczy to oczywiście, że nie warto się jej lepiej przyjrzeć. Należący do Kościoła Starokatolickiego Mariawitów, budynek, na tle innych wyróżnia się swoim nietypowym wyglądem. Patrząc na to zdjęcie bardziej pomyślałbym, że znajduje się w jakiejś małej mieścinie gdzieś w USA czy Wielkiej Brytanii a nie w centrum dużego miasta w Polsce.

 

Kościół św Franciszka z Asyżu w Łodzi

 

MAPKA

Zobacz też:

Kościół św. Doroty Kaplica Scheiblera Kościół Podwyższenia św. Krzyża Kościół św Józefa

piątek, 25 lipca 2008
Na rocznicę – EC-1
Na początku pragnę bardzo komuś podziękować. Gdyby nie lew_konia zdjęcia te nigdy by nie powstały. Wszystkie istnieją tylko dzięki Tobie, za co bardzo dziękuję i Twojej osobie je dedykuję.

Co przedstawiają zdjęcia? EC-1, czyli starą łódzką elektrociepłownię, która według zapowiedzi niedługo ma stać się jednym z głównych obiektów tzw. Nowego Centrum Łodzi.
Wpis ten w ogóle nie dość, że jubileuszowy (pierwszy rok tego blogu w sieci), nie dość, że z niezwykłego dla mnie miejsca to jeszcze miałem okazję przetestować tam mój nowy aparat :)
Mimo, że D50-tka została już sprzedana i większość zdjęć będzie z nowego sprzętu, to oczywiście mam całkiem sporo dobrych zdjęć Łodzi poczynionych tamtym aparatem i jeszcze wiele razy pojawią się fotki z niego.
Należy jeszcze nadmienić, że EC-1 pokazywałem już dwukrotnie (tu i tu). Tym razem jest jednak bez HDR.

EC-1 Łódź - Zegar

środa, 23 lipca 2008
Biblioteka Główna Politechniki Łódzkiej
Budynek Biblioteki znajduje się przy ul. Wólczańskiej 223 i jest to odrestaurowana fabryka Fryderyka Wilhelma Schweikerta. Pałac jego syna, Roberta, nie tak dawno pokazałem.
Część zbiorów, do których zaliczają się woluminy książkowe, woluminy czasopism oraz zbiory specjalne, prezentowana jest w Bibliotece Cyfrowej Politechniki Łódzkiej.

Biblioteka Główna Politechniki Łódzkiej

 
1 , 2 , 3

Ode mnie:
Słowem wstępu
Od Kuchni
O mnie
Tapety na pulpit
Poradnik: Długie Czasy
Ja na Flickr (Darckr)


Kontakt ze mną:
maciekymail.com
www.snakeeyes.pl


RSS

Add to Netvibes

Czytają:Łódź - Europejska Stolica Kultury 2016

Grupa Pewnych Osób

Creative Commons