niedziela, 26 lipca 2009
Straż pożarna na Księżym Młynie
Jedna z ikon Księżego Młyna. Budynek dawnej straży pożarnej zakładów Scheiblera jest jednym z najbardziej charakterystycznych w tamtym miejscu. Sam się dziwię, że dopiero teraz gości u mnie na blogu. Pora wreszcie to naprawić i tak właśnie po 2 latach od powstania bloga, przyszedł czas na to czas.

Budynek dawnej straży pożarnej na Księżym Młynie w Łodzi
niedziela, 19 lipca 2009
Planetarium
Spod ziemi lecimy prosto pod niebiosa. Właśnie mija 40 rocznica lądowania człowieka na Księżycu. Czy jest w ogóle ktoś, kto nie kojarzy słów: "To jest mały krok człowieka, ale wielki krok ludzkości"? Myślę, że to wystarczający powód, aby temat Kosmosu zagościł na blogu. Jest jednak także inny. Rok 2009 to Międzynarodowy Rok Astronomii, pod hasłem: "Odkryj swój Wszechświat!".
I ja również zachęcam wszystkich do tego. Odkrywajcie swój Wszechświat. Mnie zawsze on fascynował. Z fizyki, co prawda, jakiś mocny nigdy nie byłem, ale nie przeszkadzało mi to w podziwianiu jego piękna. Były też momenty zadumy nad tym niepojętym ogromem. Pytania, po co to wszystko, kim jesteśmy, skąd, dlaczego i po co? Przecież nasza mała Błękitna Planeta jest tylko maleńkim ziarenkiem w bezkresnej przestrzeni. Warto w tym miejscu na chwilkę przystanąć i obejrzeć ten filmik, aby uzmysłowić sobie z czym mamy do czynienia i o jakich wielkościach tutaj mowa. Za każdym razem, gdy coś takiego oglądam mam coraz więcej pytań.

Od 1984 roku działa w Łodzi Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Arego Sternfelda na ul. Pomorskiej 16. Niestety nie jest ono dostępne dla wszystkich. Spełnia jednak bardzo ważną funkcję. Pomaga bowiem w przekazywaniu wiedzy z różnych dziedzin nauki młodzieży szkolnej.

Planetarium w Łodzi
wtorek, 14 lipca 2009
Muzeum Kanału Dętka
Popularną "Dętkę" należącą do Muzeum Historii Miasta Łodzi, pokazałem przy okazji otwarcia, pierwszego dnia. Myślę, że warto wrócić do tematu, bo w sezonie letnim kanał otwarty jest dla zwiedzających.

Muzeum Kanału czyli Dętka w Łodzi
 
1 , 2

Ode mnie:
Słowem wstępu
Od Kuchni
O mnie
Tapety na pulpit
Poradnik: Długie Czasy
Ja na Flickr (Darckr)


Kontakt ze mną:
maciekymail.com
www.snakeeyes.pl


RSS

Add to Netvibes

Czytają:Łódź - Europejska Stolica Kultury 2016

Grupa Pewnych Osób

Creative Commons