wtorek, 25 sierpnia 2009
"Pomnik Sera"
Tak naprawdę to rzeźba ta nie przedstawia żadnego sera tylko gigantyczną nitkę bawełny. Jej nazwa to "Dzianina" a autorem jest Prof. Andrzej Jocz.
Dlaczego zatem "pomnik sera"? Bo i tak większość osób tak na niego mówi i zna pod tą właśnie nazwą. Ja już nie pamiętam czy gdy pierwszy raz go zobaczyłem wiele lat temu, sam miałem to samo skojarzenie, czy ktoś mnie na nie naprowadził. Faktem jest, że od zawsze i dla mnie rzeźba ta jawi się pod nazwą z tytułu notki.piątek, 21 sierpnia 2009
Łódź w 3D
Jest to dwusetny wpis na blogu. Wymyśliłem sobie zatem, że będzie inny niż wszystkie. A przynajmniej taki, jakiego jeszcze u mnie nie było. Będzie można zobaczyć Łódź w 3D ;)
Podobną rozrywkę zapewnia Fotoplastykon w Muzeum Kinematografii, ale od dziś i u mnie można będzie znaleźć takie atrakcje ;)
Jak to możliwe?
Dzięki fotografii stereoskopowej. Nie jest to bynajmniej nowość. Ba, istnieje nawet dłużej niż sama fotografia na błonie fotograficznej. 100 lat temu i wcześniej ludzie też tworzyli i oglądali zdjęcia stereoskopowe. Na czym zatem polega cała sztuczka?
Ano na tym, żeby zrobić dwa zdjęcia np. takie jak poniżej.

StereoFoto - Łódź Cmentarz Stary
piątek, 14 sierpnia 2009
Pewna fabryka z Tymienieckiego
Nie jest to ta fabryka w której powstają lofty na Księżym Młynie, co nie zmienia faktu, że jest jak najbardziej warta uwagi. Znajduje się kawałek dalej i po drugiej stronie ulicy. Póki co, raczej nie wygląda na to, że ktoś próbuje tam cokolwiek robić. Szyby powybijane, wnętrza odarte ze wszystkich instalacji i nic się nie dzieje. No ale przynajmniej nadal stoi.

Fabryka z ulicy Tymienieckiego w Łodzi
 
1 , 2

Ode mnie:
Słowem wstępu
Od Kuchni
O mnie
Tapety na pulpit
Poradnik: Długie Czasy
Ja na Flickr (Darckr)


Kontakt ze mną:
maciekymail.com
www.snakeeyes.pl


RSS

Add to Netvibes

Czytają:Łódź - Europejska Stolica Kultury 2016

Grupa Pewnych Osób

Creative Commons