niedziela, 30 września 2007
Elektrownia RP raz jeszcze

Tak sobie siedzę dzisiaj i przygotowuję kilka rzeczy, które chcę wrzucić na bloga od dłuższego czasu i jak dobrze pójdzie to jutro przed 16:00 będą już dostępne. Potrzebuję jednak chwilkę przerwy od tamtych rzeczy i pomyślałem, że skoro otworzyli w końcu tą dyskotekę to zamieszczę jeden dodatkowy wpis. Co prawda edytowałem poprzednią notkę i napisałem tam o otwarciu, ale coś czuję, że nie wszyscy zobaczyli. Szczególnie jeśli nie ma się włączonego RSSa.
Dlatego ten wpis można potraktować jako bonus ;)
A może ktoś już tam był i napisze jak wrażenia?

Elektrownia RP w Manufakturze

 MAPKA trochę nieaktualna ;)


Zobacz też:

Elektrownia RP Manufaktura – Słupki Manufaktura – Rynek
sobota, 29 września 2007
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego
Kościół ten znaleźć można przy ulicy Sienkiewicza pod numerem 38. Dokładnie to przy skrzyżowaniu z Tuwima. Powstawał on w latach 1860-75. Karol Scheibler, jeden z łódzkich fabrykantów, ufundował drewniany ołtarz główny oraz ołtarze w kaplicy św. Anny i kaplicy Matki Boskiej.
Pewną ciekawostką jest to, że kościół przetrwał w czasie okupacji dzięki temu, że mogli się tam modlić tylko niemieccy wierni.

Kościół Podwyższenia św. Krzyża

MAPKA

poniedziałek, 24 września 2007
EC-1

Wczoraj odbył się pierwszy po wakacjach „Spacerownik” z Gazetą. Muszę dodać, że od razu jak tylko usłyszałem gdzie będzie, wiedziałem, że tego nie opuszczę. Od dawna już marzyłem, aby zrobić tam kilka zdjęć. Problem był tylko taki, że do starej łódzkiej elektrociepłowni nie można sobie tak normalnie wejść. Wczoraj była ku temu niepowtarzalna okazja i czegoś takiego się nie przegapia. Zresztą ponad 1000 osób, które wczoraj przyszło całkiem dobrze o tym wie ;)

100 letnie budynki stoją dzisiaj opuszczone i niszczeją, ale już za kilka lat ma powstać tutaj „Centrum Sztuki Świata”. Muszę przyznać, że bardzo liczę na powodzenie tych planów. Dlatego bardzo mocno trzymam kciuki za powołaną w tym celu m.in. przez Davida LynchaFundację Sztuki Świata”.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć. Szczególnie, że wczoraj prawie umarłem na zawał. Myślałem, że zarysowałem sobie mój najlepszy obiektyw. Całe szczęście w domu okazało się, że to tylko jakiś paproch mi się przylepił a wyglądał zupełnie jak rysa. Tak więc zdjęcia robione były z poświęceniem ;) No a tak poza tym to naprawdę warto to zobaczyć, szczególnie jak ktoś nie był. Jest czego żałować :) EC-1 jest niezwykła!

EC-1 West


Rusty EC-1


Boiler Plant


Nova Prospekt


MAPKA
 
Zobacz też:

Energopolis Muzeum Kanału - Dętka Kaplica Scheiblera Chłodnia Kominowa na terenie Wifamy Polmerino i EC-2
 
1 , 2 , 3

Ode mnie:
Słowem wstępu
Od Kuchni
O mnie
Tapety na pulpit
Poradnik: Długie Czasy
Ja na Flickr (Darckr)


Kontakt ze mną:
maciekymail.com
www.snakeeyes.pl


RSS

Add to Netvibes

Czytają:Łódź - Europejska Stolica Kultury 2016

Grupa Pewnych Osób

Creative Commons