wtorek, 30 września 2008
Cerkiew św. Olgi
Na ulicy Piramowicza stoi jedna z łódzkich cerkwi. Miejsce wydaje mi się zaciszne i klimatyczne. Co mam na myśli? Wydaje mi się, że to jedno z miejsc gdzie czuć klimat starej Łodzi. Nie wiem jak to wyjaśnić, ale wchodząc w tą uliczkę i stojąc pod cerkwią mam wrażenie, że coś z dawnych czasów tam przetrwało.

Cerkiew św. Olgi w Łodzi
sobota, 27 września 2008
"Planeta Ocean" na starej krańcówce
Wystawę Planeta Ocean na starej krańcówce w Parku Staromiejskim można oglądać od 15 maja. Byłem tam w pierwszym tygodniu, ale nie byłem zadowolony ze zdjęć, więc dziś podjechałem tam ponownie. Co ciekawe, wcale nie czuję, żebym zrobił lepsze zdjęcia :) Mam chociaż tramwaj, którego wtedy tam nie było ;)

Planeta Ocean na starej krańcówce w parku Staromiejskim w Łodzi

Planeta Ocean na starej krańcówce w parku Staromiejskim w Łodzi
piątek, 26 września 2008
Fasady: Łódzki Luwr
Kolejny, po ul. Nowomiejskiej, wpis z serii zatytułowanej przeze mnie na potrzeby bloga "Fasady". Tym razem pod obiektyw idzie Pałac Poznańskiego a żeby było ciekawiej (?) zdjęcie dołącza do grona fotografii nocnych na moim blogu. Są tam już między innymi Willa Reinholda Richtera, Fontanna w Manufakturze, Pałac Młodzieży czy nawet sam Pałac Poznańskiego :)

Fasada Pałacu Poznańskiego w Łodzi nocą

MAPKA


Zobacz też:

Fasada kamienicy na ulicy Nowomiejskiej w Łodzi USC Łódź Górna - Willa Ernsta Leonhardta Ulica Popioły na Rudzie Pabianickiej w Łodzi Krusche & Ender NBP2 - al. Kościuszki

 
1 , 2 , 3

Ode mnie:
Słowem wstępu
Od Kuchni
O mnie
Tapety na pulpit
Poradnik: Długie Czasy
Ja na Flickr (Darckr)


Kontakt ze mną:
maciekymail.com
www.snakeeyes.pl


RSS

Add to Netvibes

Czytają:Łódź - Europejska Stolica Kultury 2016

Grupa Pewnych Osób

Creative Commons