środa, 29 października 2008
Fasady: Teatr Jaracza
Jakiś czas temu na blogu zapoczątkowałem cykl fotografii pod nazwą "Fasady". Do tej pory ukazały się dwie notki. Jedna z ul. Nowomiejskiej a druga z Pałacem Poznańskiego. Tym razem chciałem pokazać budynek Teatru im. Stefana Jaracza w tej konwencji:

Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi
niedziela, 26 października 2008
Willa Jarischa
W zeszłym roku doczekała się remontu, dzięki czemu dziś wygląda jak nowa. Powstała jednak ponad 100 lat temu bo wybudowano ją w 1892 roku. Jeszcze niedawno zasłonięta była przez kamienicę, która została wyburzona robiąc miejsce na mający powstać tam hotel Hilton. Który, nawiasem mówiąc, ponownie ją zasłoni. Co znajduje się w niej dzisiaj? Tego niestety nie wiem. Specjalnie poszedłem tam niedawno, aby się zorientować, ale żadnej tabliczki nie znalazłem. Nie licząc tej informującej o tym, że to zabytek. Wszystko było zamknięte, ale to może dlatego, że byłem około godziny 18.

Willa Jarischa w Łodzi
czwartek, 23 października 2008
Fontanna "kalafior"
Ponownie mały powrót do miesięcy gdzie z nieba lał się żar a działające fontanny dawały ukojenie. Tym razem bliższe spojrzenie na fontannę, jaka znajduje się na dziedzińcu miedzy Wydziałem Zarządzania UŁ a BUŁą. Dzięki swojej konstrukcji oraz sposobowi w jaki jej dysze tryskają wodą, fontanna ta kojarzy mi się z wielkim kalafiorem. Zresztą zobaczcie sami:

Fontanna

 
1 , 2 , 3 , 4

Ode mnie:
Słowem wstępu
Od Kuchni
O mnie
Tapety na pulpit
Poradnik: Długie Czasy
Ja na Flickr (Darckr)


Kontakt ze mną:
maciekymail.com
www.snakeeyes.pl


RSS

Add to Netvibes

Czytają:Łódź - Europejska Stolica Kultury 2016

Grupa Pewnych Osób

Creative Commons