poniedziałek, 26 października 2009
Łódź w kwadracie czyli 6x6 w akcji
Wreszcie coś z czym zwlekałem już od pewnego czasu. Średni format. Nie jest to pierwszy szeroki film jaki zrobiłem w ogóle, ale pierwszy 6x6 na jakim robiłem nocne zdjęcia. Do tego kolorowy, bo od miesięcy zalegały mi w lodówce trzy kolorowe filmy. Już się nawet przeterminowały, więc stwierdziłem, że nie ma co dalej czekać i trzeba je wypstrykać.

Na nocny plener wybraliśmy się razem z Bolkiem. Pomysł był spontaniczny a skończyło się na tym, że wyruszyliśmy około 19:00 a do domu dotarłem 30 minut po północy. Wczoraj wywołałem film a dzisiaj pobawiłem się w "skanowanie" chałupniczymi metodami ;) No i nie wytrzymałem… musiałem dziś coś z tego opublikować. Padło na bramę z ulicy Tuwima:

Brama na Tuwima 6x6 Rolleicord

Obiecałem, że jeśli uda mi się zeskanować ten film to wrzucę skan do porównania. Oto i on:

Brama na ulicy Tuwima

Zupełnie inaczej. Akurat wyszło tak, że to zdjęcie, wyglądem odbiega najbardziej z całego filmu, od wersji zeskanowanej :) Nadal jednak baardzo mi się podoba... nawet bardziej niż "skan" domową metodą ;)
wtorek, 20 października 2009
Deszczowo
Zrobiło się jesiennie. Sennie, mglisto i deszczowo. Nie ma się jednak co martwić, przynajmniej śnieg szybko ustąpił ;) Zresztą taka pogoda daje sporo możliwości dla ciekawych kadrów. Sam na pewno będę polował na jakiś mglisty poranek tej jesieni. Dwa już mi uciekły, bo musiałem iść do pracy, ale jeszcze nic straconego. Będą kolejne.

Łódź in the Rain
piątek, 16 października 2009
Jazz Against the Machines w EC-1
Ostatni koncert w EC-1 – tak reklamowany był występ grupki łódzkich muzyków, który zamykał Festiwal Działań Miejskich "Miastograf". Pewnie by mnie tam nie było gdyby mój kolega Michał nie poprosił mnie o zrobienie kilku zdjęć. Za co bardzo mu dziękuję i serdecznie pozdrawiam! :)

Koncert w Hali Maszyn w EC-1 w Łodzi

Wybór miejsca był świetnym pomysłem. Stara hala maszyn w EC-1 nadawała się do tego doskonale. Zespół też dał z siebie wszystko. Zagrali na najwyższym poziomie. Koncertu słuchało się niezwykle przyjemnie i widać było, że widowni bardzo się podobało. Mnie zresztą podobnie.

Jazz Against the Machines w EC-1
 
1 , 2

Ode mnie:
Słowem wstępu
Od Kuchni
O mnie
Tapety na pulpit
Poradnik: Długie Czasy
Ja na Flickr (Darckr)


Kontakt ze mną:
maciekymail.com
www.snakeeyes.pl


RSS

Add to Netvibes

Czytają:Łódź - Europejska Stolica Kultury 2016

Grupa Pewnych Osób

Creative Commons