niedziela, 13 lutego 2011
Elektrownia Scheiblera
Tak sobie dzisiaj siedzę, nie za bardzo mam co robić i wpadłem na pomysł, że coś wreszcie dzisiaj wrzucę. Dawno temu udało mi się dostać do secesyjnej Elektrowni Karola Scheiblera podczas targów Film Video Foto 2008. Drugi raz wszedłem całkiem niedawno podczas Fotodeja organizowanego przez Moje Miasto Łódź na początku grudnia 2010 roku.
Wypstrykałem tam półtorej rolki średnioformatowym Rolleicordem po czym migawka mi się zacięła. Najprawdopodobniej zamarzł smar bo było wtedy bardzo zimno.
W każdym razie film z tamtego dnia przeleżał w mojej lodówce 2 miesiące i dopiero kilka dni temu go wywołałem.

Elektrownia Scheiblera
czwartek, 02 grudnia 2010
A Tribute to Kodachrome
Jak wszędzie, także w fotografii są pewne prawidła, fakty z którymi się nie dyskutuje. Takim faktem jest to, że bez slajdu Kodachrome świat fotografii nie wyglądałby dzisiaj tak samo. Slajd, który zadebiutował w 1935 roku, przez wiele lat był jednym z najchętniej wykorzystywanych materiałów przez fotografów, którzy uwielbiali go za specyficzne kolory. Świat po prostu na Kodachrome wyglądał lepiej niż w rzeczywistości ;) Niestety wszystko ma swój koniec i firma Kodak w roku 2009, po 74 latach od rozpoczęcia produkcji postanowiła zakończyć produkcję. Powód jak zawsze ten sam, pieniądze. Obecnie udział filmu w rynku był na tyle mały, że Kodak musiałby dokładać do produkcji. Kodachrome dodatkowo wywołuje się w specjalnym procesie K-14, a jedyne miejsce certyfikowane przez Kodaka to w tym momencie Dwayne's Photo w Kansas, USA. I co ważne, tylko do końca roku bo później już nawet proces K-14 zostaje zakończony. Od czasu jak dotarły wieści, że to ostatni moment, bardzo chciałem jeszcze się choć na jedną rolkę załapać. Zgadaliśmy się z Bolkiem, który miał tak samo i pewnego dnia udało nam się kupić 6 przeterminowanych 3 lata rolek po 24 klatki Kodachrome 64 (po 3 na głowę).

Kodachrome
sobota, 06 listopada 2010
Pomnik Sophie Biedermann
1 listopada tego roku piękna pogoda dopisała. Ja jak co roku wybrałem się na Stary Cmentarz w celu zrobienia fotografii. Tym razem, inaczej niż w poprzednich latach zabrałem ze sobą tylko aparaty analogowe. Ogólnie rzecz biorąc jakieś efekty są. Jeden, czarno- biały film nadal czeka na wywołanie. Kolorowym postanowiłem załadować średnioformatowego Seagulla 4A chińskiej produkcji. Pożyczyłem go ponownie jakiś czas temu i wypadało w końcu oddać, ale chciałem spróbować zrobić nim coś w kolorze. Efekt, jedno ze zdjęć, poniżej:

Pomnik Sophie Biedermann
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 80

Ode mnie:
Słowem wstępu
Od Kuchni
O mnie
Tapety na pulpit
Poradnik: Długie Czasy
Ja na Flickr (Darckr)


Kontakt ze mną:
maciekymail.com
www.snakeeyes.pl


RSS

Add to Netvibes

Czytają:Łódź - Europejska Stolica Kultury 2016

Grupa Pewnych Osób

Creative Commons