piątek, 12 marca 2010
Oczekując na wiosnę...
Kilka dni ze słoneczną pogodą, które miały miejsce w ostatnim czasie, skutecznie sprawiły, że coraz mocniej myślę o wiośnie (tak jakbym wcześniej nie dość intensywnie o niej myślał ;)). W zeszłym roku w tym mniej więcej okresie zacząłem testować manualne obiektywy. Pierwszym był Albinar Special 135mm f/2.8, którym popełniłem kilka fajnych wiosennych kadrów i który bardzo sobię chwalę. I tak już czekam na kwiecień jak otworzy się łódzki Ogród Botaniczny, zaświeci słońce i będę mógł zarejestrować jak się przyroda budzi do życia. I mój Albinar na pewno nie zostanie wtedy w domu :)
A tymczasem zostawiam z zeszłorocznymi wiosennymi obrazkami właśnie z Botanika.

Wiosna w łódzkim Ogrodzie Botanicznym
niedziela, 07 marca 2010
Kamienica Zygmunta Dejczmana
Stoi sobie spokojnie w samym centrum Łodzi przy al. Kościuszki 93. Zwana też kamienicą Heimanów. Przeciętny łodzianin widzi ją pewnie co najmniej kilka razy w miesiącu, ale zapewne większość nie za bardzo zwraca na nią uwagę. Warto jednak dokładniej się jej przyjrzeć gdyż budynek jest jednym z najdoskonalszych przykładów secesji w Polsce. Poczytać więcej można na Wikipedii.

Kamienica Zygmunta Dejczmana w Łodzi

czwartek, 11 lutego 2010
Avatar po łódzku
Trochę z przymrużeniem oka ale co tam :) W kinach na całym Świecie od kilku tygodni króluje Avatar. Film, który według wielu zrewolucjonizuje (bądź już to zrobił) świat kina. Pewnie prawie każdy słyszał albo już był, więc nikogo nie zaskoczę pisząc, że obraz zrealizowany został w technice 3D. Kilka miesięcy temu pokazywałem już Łódź w 3D i obiecałem, że jeszcze w przyszłości pokażę. Nie jest to też na pewno ostatni raz.

Piotrkowska w 3DOde mnie:
Słowem wstępu
Od Kuchni
O mnie
Tapety na pulpit
Poradnik: Długie Czasy
Ja na Flickr (Darckr)


Kontakt ze mną:
maciekymail.com
www.snakeeyes.pl


RSS

Add to Netvibes

Czytają:Łódź - Europejska Stolica Kultury 2016

Grupa Pewnych Osób

Creative Commons