czwartek, 04 czerwca 2009
Stary Cmentarz w Łodzi
Kolejny raz mam powód ku temu, aby pokazać Stary Cmentarz. Miałem się wstrzymać na dłuższy czas, ale chciałem o czymś przypomnieć i taki wpis nadaje się idealnie. Otóż w sobotę 6 czerwca, zaplanowana jest kolejna akcja z cyklu "Sprzątanie Starego Cmentarza". Dlatego, każdego kto ma trochę wolnego czasu w sobotę, zapraszam do pomocy. Nawet na godzinkę. Ja tam będę już po raz trzeci.

Stary Cmentarz w Łodzi we mgle
środa, 01 kwietnia 2009
Cmentarz naprawdę Stary
Od jakiegoś czasu zacząłem robić przymiarki do fotografii analogowej. W szafie leżało kilka starych aparatów jak np. Zenit-E czy Zorka 3M. Nie wiedziałem nawet czy działają. Zenita dałem pewnemu znajomemu, starszemu Panu, który całe życie spędził na pracy z aparatami. Mimo swoich prawie 90 lat, naprawił mi go bez problemu a niedługo później przyniósł malutkiego Olympusa Trip 35. Ponieważ był tam zepsuty światłomierz to dołożył oddzielny - Leningrad 4. Dorzucił też kolorowy film Fuji Superia 200 i powiedział, że chce zobaczyć, jakie zrobię nim zdjęcia. Dodam, że za cały zestaw (aparacik, światłomierz i film) policzył mi... 9zł! To był początek.

Po pewnym czasie postanowiłem przetestować Zorke 3M. Po wywołaniu filmu okazało się, że migawka przepuszcza w niej światło. Mimo wszystko byłem zachwycony. Aparat jest z 1955 roku a jakość zdjęć świetna!

Później dostałem jeszcze jeden aparat w prezencie. Tym razem od przyjaciela tego Pana, który naprawił mi Zenita. Kiev 4M z 1979 roku i dwa obiektywy (Helios-103 f/1.8 53mm i Jupiter-8 f/2 50mm). Taki jak tutaj, robiony specjalnie na Olimpiadę w Moskwie. Zdjęcia poniżej są właśnie z niego (obiektyw Jupiter-8 f/2 50mm) + film Kodak ProFoto 400BW.

Cmantarz Stary w Łodzi (Kiev 4M, Kodak ProFoto 400BW)

poniedziałek, 16 marca 2009
Cmentarz żydowski jesienią
Kilka dni zaledwie dzieli nas od równonocy wiosennej, kiedy to zaczyna się astronomiczna wiosna. Pierwsze oznaki tej nadchodzącej pory roku już zresztą można było zobaczyć. A ja trzymam na dysku jesienne zdjęcia cmentarza żydowskiego, których jeszcze nie pokazywałem. I właśnie teraz, zanim wiosna zagości na dobre, proponuję na moment wrócić na łódzką nekropolię jesienią.

Cmentarz żydowski w Łodz jesienią

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6

Ode mnie:
Słowem wstępu
Od Kuchni
O mnie
Tapety na pulpit
Poradnik: Długie Czasy
Ja na Flickr (Darckr)


Kontakt ze mną:
maciekymail.com
www.snakeeyes.pl


RSS

Add to Netvibes

Czytają:Łódź - Europejska Stolica Kultury 2016

Grupa Pewnych Osób

Creative Commons