poniedziałek, 05 października 2009
Kapliczki w Łagiewnikach
Drewniane kapliczki stojące w Lesie Łagiewnickim przy ulicy Wycieczkowej to jedne z najstarszych zachowanych na terenie Łodzi zabytków. Szczególnie kapliczka św. Antoniego, która powstała w 1676 roku i jest najstarszym łódzkim zabytkiem. W jej wnętrzu znajduje się działająca studzienka z orzeźwiającą wodą. Zaraz obok stoi kapliczka św. Rocha. Ta pochodzi z początku XVIII wieku.

Kapliczki w Łagiewnikach w Łodzi
wtorek, 29 września 2009
Kilka pięter nad ziemią
Z rok jak nie dłużej nosiłem się z zamiarem wykonania zdjęcia w tym rodzaju. Nie było jeszcze u mnie, jeśli dobrze pamiętam, fotografii ukazującej fragment centrum Łodzi z góry. Mówiąc "z góry" mam na myśli "nie z poziomu chodnika".
Na wszystko jednak przychodzi odpowiedni moment. I taki właśnie tutaj nadszedł.

Kościół św. Mateusza i Katedra w Łodzi
poniedziałek, 29 czerwca 2009
Wnętrze Synagogi Reicherów
Synagoga Reicherów znajduje się w oficynie kamienicy przy ulicy Rewolucji 1905 roku nr 28. Nie jest łatwo ją dostrzec, bo samo wejście w podwórko nie wystarczy. Na jego końcu znajduje się kolejna brama, która prowadzi do następnego podwórka i dopiero tam za rogiem znajdziemy ten niewielkich rozmiarów budynek. Synagogę i tak o wiele łatwiej znaleźć niż wejść do środka i zobaczyć jej wnętrze. Dlatego wszystkim, którzy nie mieli okazji widzieć, chciałem pokazać, choć kawałek od tej strony.

Synagoga Reicherów w Łodzi
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7

Ode mnie:
Słowem wstępu
Od Kuchni
O mnie
Tapety na pulpit
Poradnik: Długie Czasy
Ja na Flickr (Darckr)


Kontakt ze mną:
maciekymail.com
www.snakeeyes.pl


RSS

Add to Netvibes

Czytają:Łódź - Europejska Stolica Kultury 2016

Grupa Pewnych Osób

Creative Commons