niedziela, 07 marca 2010
Kamienica Zygmunta Dejczmana
Stoi sobie spokojnie w samym centrum Łodzi przy al. Kościuszki 93. Zwana też kamienicą Heimanów. Przeciętny łodzianin widzi ją pewnie co najmniej kilka razy w miesiącu, ale zapewne większość nie za bardzo zwraca na nią uwagę. Warto jednak dokładniej się jej przyjrzeć gdyż budynek jest jednym z najdoskonalszych przykładów secesji w Polsce. Poczytać więcej można na Wikipedii.

Kamienica Zygmunta Dejczmana w Łodzi

sobota, 02 stycznia 2010
Kamienica Edwarda Lungena
Niedawno odnowiono budynek Poczty Głównej. W podobnych kolorach utrzymana jest ponad stuletnia kamienica stojąca przy ul. Andrzeja Struga 2. Ją odnowiono w 2006 roku. Już prawie dwa lata minęły od czasu jak zrobiłem jej te zdjęcia. Na wszystko przychodzi odpowiedni czas i uznałem, że na "czerwoną kamienicę" właśnie nadszedł ;)

Czerwona Kamienica na Struga w Łodzi

niedziela, 10 maja 2009
Wnętrza Pałacu Poznańskiego
Noc muzeów zbliża się wielkimi krokami. Za tydzień z soboty na niedzielę (16/17 maja) od godziny 18 do 1 w nocy muzea otworzą swoje sale. Darmowe wejście przyciąga takie tłumy, że ciężko się przecisnąć. Rok temu odwiedziłem Muzeum Historii Miasta Łodzi, które polecam każdemu. Szczególnie w jakiś dzień, kiedy nie będzie tłumów. A te zdjęcia udało mi się zrobić na początku tygodnia:

Sala jadalna w Muzeum Historii Miasta Łodzi
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 11

Ode mnie:
Słowem wstępu
Od Kuchni
O mnie
Tapety na pulpit
Poradnik: Długie Czasy
Ja na Flickr (Darckr)


Kontakt ze mną:
maciekymail.com
www.snakeeyes.pl


RSS

Add to Netvibes

Czytają:Łódź - Europejska Stolica Kultury 2016

Grupa Pewnych Osób

Creative Commons