piątek, 20 listopada 2009
IKEA i Port Łódź
Już za tydzień, 27 listopada, wielkie otwarcie sklepu IKEA w Łodzi. Będzie ona jednocześnie największa w Polsce. Całe centrum handlowe Port Łódź, gdzie ma znaleźć się ponad 200 sklepów i punktów usługowych ma być ukończone na początku 2010 roku. "Wreszcie!" – powie tak pewnie wielu łodzian, którzy naczekali się ładnych kilka lat żeby mieć możliwość zrobienia zakupów u Szwedów pod domem ;) Sklep mocno się reklamuje. Pewnie większość z Was widziała na plakatach przewrotne hasła "Warszawa za Łodzią" czy "...w Warszawie się nie mieści". Na mieście można zobaczyć też coś takiego. Dzisiaj miałem wolne a pogoda dopisała, więc wybrałem się na rower i specjalnie pojechałem sprawdzić co się tam dzieje na tydzień przed otwarciem.

IKEA i Port Łódź

W zasadzie to dalej jest to wielki plac budowy. I nie mówię, o samym Porcie Łódź, ale i przed IKEA sporo jest jeszcze do zrobienia. Robota musi jednak zostać w najbliższych dniach ukończona, więc robotnicy uwijają się jak w ukropie a ciężki sprzęt warkotem silników co rusz rozrywa powietrze.
środa, 23 września 2009
Piramidy na Retkini
Nie będzie zdjęć z Afryki. Wcale nie trzeba jechać do Egiptu żeby zobaczyć piramidy. W Łodzi też je mamy ;) Dokładnie na osiedlu Retkinia. Kilka lat temu ktoś w spółdzielni, do której należy ten blok wpadł na pomysł pomalowania go w ten nietypowy sposób.

Łódzkie Piramidy
środa, 02 września 2009
Hotel Centrum
Nie myślałem, że będę pokazywał tutaj kiedyś ten budynek ;) W obecnym kształcie jest, co tu ukrywać, przygnębiający. PRL aż bije po oczach. Gdy był budowany uchodził zapewne za mega nowoczesny. Te czasy jednak dawno minęły. Szybko minęły, co trzeba podkreślić.

Hotel Centrum w Łodzi
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6

Ode mnie:
Słowem wstępu
Od Kuchni
O mnie
Tapety na pulpit
Poradnik: Długie Czasy
Ja na Flickr (Darckr)


Kontakt ze mną:
maciekymail.com
www.snakeeyes.pl


RSS

Add to Netvibes

Czytają:Łódź - Europejska Stolica Kultury 2016

Grupa Pewnych Osób

Creative Commons