środa, 27 kwietnia 2011
Deszcz ze śniegiem
No dobra, znów miałem przerwę w blogowaniu. Tak chyba już zostanie ;) Chciaż kto wie... Przerwa spowodowana była kilkoma czynnikami (pomijając oczywiście moje małe lenistwo). W miedzyczasie wyjechałem na urlop a później zająłem się wymianą komputera na nowy, aby obróbka zdjęć w końcu była przyjemnością (i uwierzcie, wreszcie jest!). Jakiś czas temu kupiłem sobie też skaner do filmów. Starusieńką Agfę Duoscan HID. Tego naprawde mi brakowało. Teraz będę mógł w końcu wrzucić np. na bloga zdjęcia z filmu niemal zaraz po wywołaniu. Ze skanerm też miałem niezłe przejścia, ale wreszcie chodzi a jakość skanów jest jak dla mnie wiecej niż zadowalajaca, dlatego dzisiaj wrzucę coś starszego.

A&A
niedziela, 13 lutego 2011
Elektrownia Scheiblera
Tak sobie dzisiaj siedzę, nie za bardzo mam co robić i wpadłem na pomysł, że coś wreszcie dzisiaj wrzucę. Dawno temu udało mi się dostać do secesyjnej Elektrowni Karola Scheiblera podczas targów Film Video Foto 2008. Drugi raz wszedłem całkiem niedawno podczas Fotodeja organizowanego przez Moje Miasto Łódź na początku grudnia 2010 roku.
Wypstrykałem tam półtorej rolki średnioformatowym Rolleicordem po czym migawka mi się zacięła. Najprawdopodobniej zamarzł smar bo było wtedy bardzo zimno.
W każdym razie film z tamtego dnia przeleżał w mojej lodówce 2 miesiące i dopiero kilka dni temu go wywołałem.

Elektrownia Scheiblera
sobota, 06 listopada 2010
Pomnik Sophie Biedermann
1 listopada tego roku piękna pogoda dopisała. Ja jak co roku wybrałem się na Stary Cmentarz w celu zrobienia fotografii. Tym razem, inaczej niż w poprzednich latach zabrałem ze sobą tylko aparaty analogowe. Ogólnie rzecz biorąc jakieś efekty są. Jeden, czarno- biały film nadal czeka na wywołanie. Kolorowym postanowiłem załadować średnioformatowego Seagulla 4A chińskiej produkcji. Pożyczyłem go ponownie jakiś czas temu i wypadało w końcu oddać, ale chciałem spróbować zrobić nim coś w kolorze. Efekt, jedno ze zdjęć, poniżej:

Pomnik Sophie Biedermann
 
1 , 2 , 3 , 4

Ode mnie:
Słowem wstępu
Od Kuchni
O mnie
Tapety na pulpit
Poradnik: Długie Czasy
Ja na Flickr (Darckr)


Kontakt ze mną:
maciekymail.com
www.snakeeyes.pl


RSS

Add to Netvibes

Czytają:Łódź - Europejska Stolica Kultury 2016

Grupa Pewnych Osób

Creative Commons