Ten krótki wstęp polecam w szczególności osobom, które zawitały tutaj po raz pierwszy. Gorąco zachęcam do przejrzenia także starszych wpisów.
Chciałbym wyjaśnić też, czym jest ten blog, dlaczego powstał i co ma na celu.

Przede wszystkim fotografia to moje hobby i taki charakter też ma ten blog. Poza tym Łódź, od dawna ma opinię miasta szarego i brzydkiego. Myślę, że jest to jakieś wielkie nieporozumienie i uproszczenie. Śmiem twierdzić, że jest to jedno z najpiękniejszych miast Polski a nawet Europy. Najpiękniejszych - nie najbardziej zadbanych. Sporo niestety jest miejsc, które aż proszą się o wysprzątanie. Gdyby jednak udało się o Łódź bardziej zadbać, ulice wysprzątać a stare budynki odnowić, będziemy mieli jedno z najpiękniejszych centrów miast w Europie.

Zazwyczaj przemykając szybko ulicami, przechodząc koło budynków i pokonując kolejne skrzyżowania nie zauważamy niczego nadzwyczajnego. Poprzez moje fotografie chciałbym pokazać w nieco innym świetle miejsca, którymi wielu z nas chodzi codziennie. Ja także wielu rzeczy nie dostrzegam od razu, sam odkrywam dopiero Łódź. Wierzę bardzo w to miasto, w jego potencjał i myślę, że teraz jest czas do zmiany nastawienia ludzi. Trzeba sprawić, aby mieszkańcy dostrzegli wreszcie, że żyją w wyjątkowym miejscu! W miejscu z którego powinni być dumni i o nie dbać. Chciałbym swoją małą cegiełkę tutaj dołożyć i byłoby fantastycznie gdyby się to udało.

Dziękuję wszystkim, którzy blog odwiedzają oraz za wszystkie te miłe słowa, które do mnie docierają. To bardzo pomaga i dopinguje do dalszej pracy! Bez Was to nie miałoby sensu.

POWRÓT DO BLOGA